Argentínčania si držia pozíciu na čele rebríčka FIFA, Slováci však klesli o tri priečky

519682_infantino 676x451.jpg

15.2.2024 (SITA.sk) – Úradujúci svetoví šampióni Argentínčania sú na čele februárového rebríčka Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). V porovnaní s decembrovou edíciou sa v elitnej desiatke nič nezmenilo.

Vedú futbalisti Argentíny pred Francúzmi a Angličanmi. Slovenským reprezentantom patrí 48. pozícia, v porovnaní s decembrom klesli o tri priečky.

Argentínčania vedú takmer o desať bodov

Albicelestes“ vedú rebríček FIFA o takmer desať bodov pred „galským kohútom„, anglickí futbalisti za nimi zaostávajú o viac než 55 bodov. Štvrtí sú naďalej Belgičania, piata priečka patrí Brazílčanom, šiesta Holanďanom, siedma Portugalčanom, ôsma Španielom, deviata Talianom a desiata Chorvátom.

Najväčšími „skokanmi“ rebríčka sú futbalisti Kataru, ktorí nedávno ovládli kontinentálny Ázijský pohár a posunuli sa z 58. na 37. miesto. Víťaz Afrického pohára národov tím Pobrežia Slonoviny sa zo 49. posunul na 39. priečku.

Slováci dva mesiace nehrali

Slováci boli v decembrovom vydaní rebríčka FIFA na 45. pozícii, teraz im patrí 48. stupienok. Za ostatné dva mesiace nehrali žiadny zápas. Okrem Katarčanov a hráčov Pobrežia Slonoviny sa pred nich dostal aj výber afrického Mali.

V ženskom futbalovom rebríčku národných tímov ešte z decembra 2023 sú na čele Španielky pred Američankami a Francúzkami, Slovenkám patrí 49. post.

Viac k témam: FIFA
Zdroj: SITA.sk – Argentínčania si držia pozíciu na čele rebríčka FIFA, Slováci však klesli o tri priečky © SITA Všetky práva vyhradené.

15. februára 2024

Odporúčané články