Andrés Iniesta debutoval v Japonsku za Vissel Kóbe, prehru tímu nedokázal odvrátiť

KÓBE 22. júla (WebNoviny.sk) – Bývalý španielsky futbalový reprezentant Andrés Iniesta v nedeľu debutoval v drese japonského Vissel Kóbe pri domácej prehre 0:3 so Šonanom Bellmare.

Tridsaťštyriročný stredopoliar prišiel na ihrisko v 59. min za nepriaznivého stavu 0:2. Prvý dotyk s loptou si Iniesta pripísal po troch minútach hry a na konci zápasu ponúkol Wellingtonovi možnosť skorigovať nepriaznivý stav stretnutia, jeho strela však bola zblokovaná.

Odporúčame:
Fernando Torres mieri z Atlética Madrid do Japonska, zahrá si rovnakú súťaž ako Iniesta

Španiel s novými spoluhráčmi trénoval prvý raz v piatok, premiéru v základnej zostave by si mal odkrútiť v sobotňajšom zápase proti Kašiwe Reysol.

Iniesta odohral v najcennejšom drese 131 zápasov a strelil 13 gólov. Ten najcennejší dal vo finále MS 2010, keď v druhej polovici predĺženia rozhodol o výhre nad Holandskom a zisku premiérového titulu pre Španielsko. Počas 12 rokov pomohol tímu aj k dvom titulom na majstrovstvách Európy (2008 a 2012). Za FC Barcelona hral od mládežníckych kategórií 22 rokov. V drese A-tímu v 16 sezónach nastúpil na 674 stretnutí, s katalánskym klubom získal 32 trofejí.

Viac k témam: Andrés Iniesta, futbal, Vissel Kóbe
Zdroj: Webnoviny.sk – Andrés Iniesta debutoval v Japonsku za Vissel Kóbe, prehru tímu nedokázal odvrátiť © SITA Všetky práva vyhradené.