Americký diplomat vidí podobnosť medzi Putinovým rozhovorom s Carlsonom a komentármi ruského vodcu spred 16 rokov

518124_putin 676x451.jpg

12.2.2024 (SITA.sk) – Niekdajšiemu americkému veľvyslancovi v Rusku Michaelovi McFaulovi pripomenulo vyhlásenie ruského vodcu Vladimira Putina o tom, že Moskva nemá záujem o napadnutie Poľska, Lotyšska ani inej krajiny, komentáre šéfa Kremľa spred 16 rokov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako referuje web news.sky.com, Putin v roku 2008 krátko po invázii do Gruzínska vyhlásil, že Rusko nemá v úmysle obsadiť ukrajinský polostrov Krym. McFaul pripomenul, že šesť rokov po tomto Putinovom vyhlásení Rusi obsadili Krym a rozpútali boje a separatistické vášne na východe Ukrajiny.

V rozhovore s americkým moderátorom Tuckerom Carlsonom Putin povedal, že v roku 2014 bolo Rusko „nútené vziať Krym pod svoju ochranu, pretože polostrov bol ohrozený“. Putin vo svojom rozhovore s Carlsonom zopakoval všetky známe naratívy ruskej propagandy, vrátane tých, ktoré súvisia s vojnou na Ukrajine. Putin zároveň v rozhovore obvinil Ukrajinu z neochoty rokovať.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Ruská invázia, Ruská propaganda, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Americký diplomat vidí podobnosť medzi Putinovým rozhovorom s Carlsonom a komentármi ruského vodcu spred 16 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

12. februára 2024

Odporúčané články