Americké tanky Abrams budú čoskoro na Ukrajine, povedal minister obrany Austin

499188_russia_ukraine_war_military_aid_95898 20ab16e7fcca4c5697fdbb8c60d995e2 676x451.jpg

19.9.2023 (SITA.sk) – Americký minister obrany Lloyd Austin v utorok v Nemecku povedal, že Ukrajina čoskoro dostane od Spojených štátov tanky M1 Abrams. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Od nášho ostatného stretnutia sa Spojené štáty zaviazali poskytnúť dodatočné balíky bezpečnostnej pomoci v celkovej sume viac ako dve miliardy dolárov. Tieto balíky zahŕňajú naliehavo potrebnú protivzdušnú obranu, muníciu a zariadenia na odmínovanie… A s radosťou môžem oznámiť, že tanky M1 Abrams, ku ktorým sa Spojené štáty predtým zaviazali, čoskoro dorazia na Ukrajinu,“ povedal Austin.

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena oznámila svoj zámer poslať na Ukrajinu tanky Abrams v januári.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

K tomuto kroku pristúpila po mesiacoch tvrdenia, že tieto tanky sú príliš zložité a náročné na údržbu a opravu, pričom USA chceli prinútiť Nemecko, aby dodalo svoje tanky Leopard.

Viac k témam: Americký minister obrany, Americký prezident, M1 Abrams, rusko-ukrajinský konflikt, tanky leopard, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Americké tanky Abrams budú čoskoro na Ukrajine, povedal minister obrany Austin © SITA Všetky práva vyhradené.

19. septembra 2023

Odporúčané články