Američanky po vyradení v Riu: Podľahli sme tlupe zbabelkýň

V semifinále ženského olympijského turnaja vo futbale sa stretnú Brazília so Švédskom a Kanada s Nemeckom.RIO DE JANEIRO 13. augusta (WebNoviny.sk) – Americké futbalistky v piatok prehrali so Švédkami vo štvrťfinále olympijského turnaja v rozstrele z 11 m a nezobrali to príliš športovo.

„Hrali sme proti tlupe zbabelkýň. Lepšie družstvo dnes neuspelo. Som o tom skalopevne presvedčená,“ vyhlásila brankárka zdolaných Hope Solová na margo defenzívnej taktiky súperiek. „Je v poriadku byť za zbabelca, ak ste zvíťazili,“ podotkla trénerka severaniek Pia Sundhageová, ktorá práve Američanky doviedla k zlatu na olympijských hrách 2008 v Pekingu aj 2012 v Londýne. V riadnom hracom čase sa súboj skončil 1:1, v rozstrele napokon vyhrali Švédky 4:3.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro – 8. deň

Do semifinále postúpili favorizované Brazílčanky, ale aj tie sa v Belo Horizonte s Austrálčankami dosť natrápili a účasť medzi najlepšou štvorkou si vybojovali až v penaltovom rozstrele. Kapitánka a najväčšia hviezda domácich Marta mohla byť smutnou hrdinkou duelu. V závere predĺženia jej strelu skvele zlikvidovala brankárka súperiek a potom v piatej sérii nepremenila svoju jedenástku. Rovnako však neuspela ani Katrina Gorryová a potom v ôsmej sérii zneškodnila brankárka Barbara pokus Allany Kennedyovej. Brazílčanky sa v semifinále stretnú so Švédkami. Druhú dvojicu tvoria Kanada a Nemecko.

Výsledky stretnutí štvrťfinále turnaja žien vo futbale:

BRASÍLIA
USA – Švédsko 1:1 po predĺžení (1:1, 0:0), 3:4 na strely zo značky pokutového kopu – Švédsko postúpilo do semifinále

SALVADOR
Čína – Nemecko 0:1 (0:0)

SAO PAULO
Kanada – Francúzsko 1:0 (0:0)

BELO HORIZONTE
Brazília – Austrália 0:0 po predĺžení, 7:6 na strely zo značky 11 m

Semifinále – utorok 16. augusta:

Brazília – Švédsko (18.00, Rio de Janeiro – Maracana)

Kanada – Nemecko (21.00, Belo Horizonte)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. augusta 2016

Odporúčané články