Američan Creed bude najmladším pilotom v histórii Rely Dakar

Na štarte nadchádzajúcej edície 3. januára 2016 v argentínskej metropole Buenos Aires bude mať Sheldon Creed 18 rokov, 3 mesiace a 3 dni.BUENOS AIRES 24. decembra (WebNoviny.sk) – Vychádzajúca hviezda amerického motorizmu Sheldon Creed sa stane najmladším pilotom v histórii vytrvalostných pretekov Rely Dakar. Na štarte nadchádzajúcej edície 3. januára 2016 v argentínskej metropole Buenos Aires bude mať 18 rokov, 3 mesiace a 3 dni.

Jeho spolujazdcom bude krajan, bývalý motocyklový účastník Dakaru a víťaz dvoch etáp Jonah Street. Šancu vo svojom tíme Gordini mu dal ďalší Američan, šoumen Robby Gordon, ktorého Creed zdolal vo finále X-Games 2015 v texaskom Austine.

„Som najmladší, takže víťazstvom bude, keď zachovám auto v jednom kuse. Vynasnažím sa dosiahnuť dobré umiestenia aspoň v niektorých etapách. Najradšej by som nejakú rýchlostnú skúšku ovládol, ale z toho, čo som videl, usudzujem, že to bude nesmierne náročné. Priečka v elitnej desiatke v konečnom poradí by bola splneným snom,“ povedal Creed pre oficiálnu internetovú stránku podujatia.

Napriek nízkemu veku má Creed bohaté skúsenosti s „kolesami“. V piatich rokoch si na BMX vychutnal prvý úspech, potom sa presunul na motocykle. V motokrose i superkrose prekonal mnohé mladícke rekordy. Na štyroch kolesách triumfoval v pretekoch za pretekmi v motokárach.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. decembra 2015

Odporúčané články