Aktualizované: Zápas Barcelona – Las Palmas sa začal, ale bez divákov

353953_camp nou 640x420.jpg

aktualizované: 16:45

BARCELONA 1. októbra (WebNoviny.sk) – Nedeľňajší zápas 7. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže medzi FC Barcelona a Las Palmas sa síce o 16.15 h začal, ale napokon bez divákov.

Vedenie katalánskeho klubu predtým požiadalo o odklad z obáv o bezpečnosť pod vplyvom násilností sprevádzajúcich nepovolené referendum o nezávislosti Katalánska.

Odporúčame:
Video: Atlético Madrid prekvapujúco remizovalo, Málaga prehrala na pôde FC Sevilla

Polícia však skonštatovala, že napriek vyhrotenej situácii v meste je schopná ustrážiť duel na Camp Nou, a od funkcionárov La Ligy takisto neprišla zelená na navrhnutý odklad. Lídrovi tabuľky by teda hrozila kontumácia 0:3 a ďalšie konzekvencie. „Barca“ približne pol hodiny pred výkopom oznámila, že vstupy na štadión zostanú zatvorené, čakali pred nimi tisíce priaznivcov.

Odporúčame:
Aktualizované: Katalánske referendum si vyžiadalo prvé potýčky, polícia použila štíty aj pelendreky

Situáciu v prípade fanúšikov na tribúnach mohol vyhrotiť zámer hostí z Las Palmas, ktorí predznamenali, že hráči nastúpia v dresoch s nášivkou zobrazujúcu španielsku vlajku na vyjadrenie podpory jednotnej krajine.

 

 

 

Viac k témam: FC Barcelona, futbal, La Liga, Las Palmas, referendum o nezávislosti Katalánska
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktualizované: Zápas Barcelona – Las Palmas sa začal, ale bez divákov © SITA Všetky práva vyhradené.

1. októbra 2017

Odporúčané články