Aktualizované: Trenčín v Tipsport lige valcuje súperov, zvíťazili aj „barani“ a „oceliari“

aktualizované 29. septembra, 21:30

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 29. septembra (WebNoviny.sk) – Siedme kolo hokejovej Tipsport ligy prinieslo výhru Popradu, HC Košice, Banskej Bystrice, Zvolena a Trenčína.

Tretia prehra Liptovského Mikuláša

Hokejisti Liptovského Mikuláša pred vlastnými fanúšikmi podľahli hráčom Popradu 1:2 po predĺžení v piatkovom stretnutí 7. kola slovenskej Tipsport ligy.

Úvodný gól strelil navrátilec do tímu „kamzíkov“ Arne Kroták, v závere predĺženia rozhodol o triumfe hostí Michael Vandas. Za domácich sa presadil Lukáš Paukovček. Poprad zvíťazil vo štvrtom zápase po sebe. Naopak, Liptáci neuspeli tretíkrát v sérii.

Odporúčame:
Hokejisti Nitry strelili „dvadsiatke“ desať gólov, Luciani zahviezdil piatimi bodmi

Jediný gól Nitry strelil Paulovič

HC Košice doma zdolal HK Nitra 4:1. „Oceliari“ sa dostali do vedenia v prvej tretine zásluhou Martina Novotného. V druhom dejstve síce v presilovke vyrovnal Matej Paulovič, ale za východniarov potom skórovali v rozpätí 141 sekúnd Blake Kessel a v početnej výhode Dávid Šoltés a prakticky tým rozhodli o triumfe domácich. V závere pridal štvrtý zásah Košíc Richard Jenčík.

Detva čaká na prvú výhru

Hokejisti Detvy doma nestačili na hráčov Banskej Bystrice 0:3. V drese úradujúceho majstra sa presadili Guilllaume Gélinas, Ján Brejčák a Patrik Lamper. Nováčik Detva stále čaká na premiérový triumf v najvyššej súťaži, v úvodných 7 zápasoch získala iba bod.

Odporúčame:
Nové Zámky posilní dlhoročný reprezentant Lotyšska, pôsobil aj v KHL

V nájazdovej lotérii vyhral Zvolen

Hokejisti Zvolena na vlastnom ľade zdolali hráčov Žiliny 3:2 po samostatných nájazdoch. Skóre otvoril domáci Peter Šišovský, hostia však ešte v prvej tretine otočili priebežný stav zásluhou Lukáša Handlovského v početnej prevahe a Rastislava Konečného.

V strednej časti sa opäť presadili Zvolenčania, presilovku využil Peter Hraško. V záverečnom dejstve ani v následnom predĺžení nepadol gól, v nájazdovej lotérii rozhodol o triumfe domácich Milan Kytnár.

Trenčín znova neprehral

Hokejisti Trenčína vonku zdolali hráčov Nových Zámkov 3:1. Hostia po dvoch góloch Mareka Hecla a zásahu Michala Hlinku viedli 3:0. Čestný úspech domácich dosiahol v tretej tretine v presilovke Róbert Lantoši. Dukla vstúpila do sezóny 2017/2018 vo výbornej forme a dosiaľ neprehrala, je na čele tabuľky.

Tipsport liga 2017/2018 – 7. kolo

piatok:

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 31. Paukovček (R. Suchý) – 18. Kroták (Matej Paločko, Matúš Paločko), 65. Vandas (Jáchym)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lokšík – Orolin, Stanzel, 1 200 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Kurali, R. Suchý, J. Tabaček, Pacalaj, Nadašdi, Matej Bača, Devečka, Moravčík – Spilar, Paukovček, Kriška – Števuliak, Langhammer, J. Sukeľ – B. Rapáč, M. Sukeľ, Uram – Lištiak, M. Piatka, A. Laco
Poprad: A. Ivanov – Davydov, D. Brejčák, Jáchym, Š. Fabian, Ignatov, McDowell, Dinda, Zadražil – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Vandas, Heizer, Ježek – Abdul, Lichanec, Bogoslovskij – Matúš Paločko, Matej Paločko, Kroták

HC Košice – HK Nitra 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 11. M. Novotný (Vrábeľ, Matejka), 29. Kessel (Pacan, T. Klíma), 31. Šoltés (Kessel), 57. Jenčík (Hričina, Pulli) – 21. Paulovič (Rais, Krištof)
Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Orolin – Gavalier, Bogdaň, 3896 divákov

Zostavy:
Košice: Habal – Pulli, Čížek, Martin Bača, Kessel, Dudáš, E. Šedivý, Koch, Matejka – Jenčík, Marek Hovorka, Kafka – Šoltés, Pacan, T. Klíma – J. Suja, Boltun, Hričina – M. Novotný, Vrábeľ, Š. Petráš
Nitra: Hartzell – Rais, Mezei, Milam, Ordzovenský, J. Kováčik, Korím, Timotej Šille, Pupák – Paulovič, Krištof, Cope – Luciani, Friedmann, Blackwater – H. Ručkay, T. Mikúš, Kutálek – Štumpf, J. Šiška, Rzavský

HC 07 Orin Detva – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 30. G. Gélinas, 46. J. Brejčák (T. Surový, Sedlák), 54. Lamper (Bortňák)
Vylúčenia 4:3 na 2 min, navyše Macejko (Detva) 5+DKZ za pichnutie, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc – Šefčík, Rojík, 1097 divákov

Zostavy:
Detva: A. Nagy – Gachulinec, M. Šimon, F. Fekiač, Sládok, Strukoff, Macejko, Vyskoč – N. Robinson, R. Gašpar, J. Žilka – Milý, Ščurko, L. Novák – Videlka, Matúš Chovan, Halás – Ondris, Murček, M. Surový – Srnka
Banská Bystrica: J. Lukáš – Kubka, I. Ďatelinka, Sedlák, J. Brejčák, Dame-Malka, V. Mihálik, G. Gélinas – M. Lunter, T. Surový, Faille – Lamper, Bortňák, M. Bartánus – Hohmann, Bubela, Brittain – Andrisík, Češík, Belluš – Gabor

Odporúčame:
Michel Miklík bude hrať v Tipsport lige, posilní HKM Zvolen

HKM Zvolen – MsHK Doxxbet Žilina 3:2 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 3. Šišovský (Michal Chovan), 26. Hraško (L. Jurík, Michal Chovan), rozhodujúci sam. nájazd: Kytnár – 5. Handlovský (Švihálek, P. Mikuš), 14. R. Konečný (Holovič, Stupka)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali Mrkva, Lauff – Smrek, Kollár

Zostavy:
Zvolen: Climie – Hraško, Andersons, Ross, Drgoň, Wharton, Ťavoda, K. Lunter, M. Novák – Michal Chovan, L. Jurík, Šišovský – Kelemen, Kytnár, Matis – Obdržálek, Coffman, T. Török – Martin Ďaloga, V. Fekiač, Dubeň
Žilina: T. Tomek – Hatala, P. Mikuš, Michal Roman, Poulin, Harant, Mendrej,Turian – Klimenta, Martindale, Handlovský – J. Jurík, Húževka, Švihálek – Stupka, Holovič, R. Konečný – Rogoň, Ondruš, J. Babka – Váňa

HC Nové Zámky – HK Dukla Trenčín 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Góly: 60. Lantoši (Plášil) – 19. M. Hecl (O. Mikula, Holenda), 19. Michal Hlinka (T. Varga, Frühauf), 34. M. Hecl (Dlouhý)
Výlúčenia: 8:7 na 2. min, navyše Salija 5+DKZ za bitku – Michal Hlinka 5+DKZ za bitku, Starosta 10 min osobný trest za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Müllner, Goga – Výleta, Tvrdoň, 1678 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: V. Kováč – Martin Chovan, Plášil, Prapavessis, Salija, S. Kovačevič, Hain, Deyl, M. Jass – R. Varga, Šimun, Surovka – Zbořil, R. Špirko, Cetkovský – Rajenko, Dubinin, Lantoši – Dubec, D. Rehák, B. Fábry
Trenčín: M. Valent – Starosta, L. Romančík, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Adam Themár, Okuliar – Radivojevič, Ölvecký, Bezúch – Michal Hlinka, Bulík, T. Varga – O. Mikula, Dlouhý, M. Hecl – P. Sojčík, J. Pardavý ml., D. Hudec

Viac k témam: hokej, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktualizované: Trenčín v Tipsport lige valcuje súperov, zvíťazili aj „barani“ a „oceliari“ © SITA Všetky práva vyhradené.