Aktualizované: Sneženie, štrajk i meškajúce lety. Neskorší príchod do dejiska MS v Aare zaznamenal Feuz či Paris

401805_parisfeuz.jpg

aktualizované: 4. februára 20:48

AARE 4. februára (WebNoviny.sk) – Priveľa snehu a zlé počasie v Mníchove či Štokholme, ale aj štrajk personálu letiska v Hamburgu boli príčinou toho, že viacerí účastníci nadchádzajúceho svetového šampionátu v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare nedorazili do dejiska vo vopred naplánovanom čase.

Zrušenie tréningu mužov

Na utorok plánovaný prvý oficiálny tréning zjazdu mužov na svetovom šampionáte alpských lyžiarov vo švédskom Aare zrušili. Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) tak zareagovala na dopravný chaos v súvislosti s príchodom jednotlivých členov výprav na sever Európy.

Viacerí pretekári a členovia ich sprievodov dorazili do dejiska šampionátu s meškaním, respektíve s chýbajúcou batožinou obsahujúcou lyžiarsku výbavu. Túto informáciu potvrdil pre agentúru SITA aj vedúci slovenskej výpravy na MS 2019 Marek Didek.

„Namiesto tréningu zjazdu budú mať muži popoludní voľné jazdy pred super G. Tie absolvujú obaja slovenskí reprezentanti Martin Bendik aj Matej Prieložný. Čo sa týka Prieložného, ten bude mať so svojím tímom zajtra ráno ešte jeden tréning super G,“ uviedol Marek Didek a ďalej pokračoval: „Petra Vlhová bude mať po dnešnom tréningu zjazdu zajtra pokojový režim. Bude to vlastne posledný deň, keď si to bude môcť dovoliť. Potom to už bude mať nabité. Zajtra pôjde v jej prípade najmä o regeneráciu alebo ľahký tréning.“

Neskoré pristátie na letisku

Improvizovať na letiskách museli aj najväčšie hviezdy súčasného zjazdárskeho ‚proficirkusu‘ ako úradujúci majster sveta v zjazde Švajčiar Beat Feuz či víťaz nedávneho zjazdu na slávnom Hahnenkamme v Kitzbüheli Talian Dominik Paris.

Ich lietadlo pristálo vo švédskom Östersunde až pol hodinu po polnoci z nedele na pondelok, a to ich ešte čakala cesta autom snehom zafúkanou krajinou do 80 km vzdialeného Aare.

Namiesto lietadla čakali na vlak

Ďalší účastníci MS vrátane členov realizačných tímov či novinárov zostali v dôsledku snehovej búrky o čosi dlhšie na letiskách v Mníchove, Frankfurte či Štokholme. Víťaz nedávneho super G v Kitzbüheli Nemec Josef Ferstl „zavesil“ na instagram fotografie ako sleduje v noci na letisku v Štokholme Super Bowl a takto si kráti čas čakaním na meškajúcu batožinu.

Keďže lietadlá zo Štokholmu pre snehovú búrku vtedy nelietali, museli spolu s Talianom Christofom Innerhoferom a Francúzom Adrienom Theauxom počkať na prvé vlakové spojenie do Aare do štvrtej rána. Informovali o tom rakúske internetové zdroje.

Súťažná časť majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní v Aare sa začne v utorok ženskou súťažou v super G bez slovenskej účasti. Začiatok pretekov bude o 12.30 h. Titul majsterky sveta obhajuje Rakúšanka Nicole Schmidhoferová, ktorá bude mať číslo 7. S číslom 15 sa predstaví líderka tejto disciplíny aj celého Svetového pohára Američanka Mikaela Shiffrinová. Šestnástku bude mať jej krajanka Lindsey Vonnová, ktorá v Aare ukončí svoju úspešnú kariéru.

Viac k témam: letisko, silné sneženie, sneh, štrajk, super G, zjazdové lyžovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktualizované: Sneženie, štrajk i meškajúce lety. Neskorší príchod do dejiska MS v Aare zaznamenal Feuz či Paris © SITA Všetky práva vyhradené.

4. februára 2019

Odporúčané články