Aktualizované: HC Slovan Bratislava po chybách nezískal ani bod v zápase KHL proti Lokomotivu Jaroslavľ

aktualizované: 3. novembra 20:20

BRATISLAVA 3. novembra (Webnoviny.sk) – Po štvrtkovom triumfe nad Novosibirskom vyšli hráči Slovana Bratislava v sobotu v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) bodovo naprázdno. Zverenci trénera Vladimíra Országha podľahli Lokomotivu Jaroslavľ 0:3. Na Zimný štadión Ondreja Nepelu si našlo cestu 8587 divákov, čo je najvyššia návšteva na domácom súboji Slovana v tejto sezóne.

„Belasí“ držali krok so súperom počas celého duelu, ale doplatili na dve chyby v 39. minúte, keď Marka Čiliaka v rozpätí dvadsiatich sekúnd prekonali Andrej Loktionov a Stepan Sannikov. Gólovú bodku za zápasom dal v 51. Daniil Apaľkov.

Po 26 dueloch základnej časti má Slovan na svojom konte 20 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 10. miesto, Na ôsmu priečku znamenajúcu prienik do play-off strácajú jeden bod. Najbližšie sa Slovan predstaví opäť vlastným fanúšikom, v pondelok 5. novembra o 18.30 h privíta Barys Astana.

Kontinentálna hokejová liga

sobota

HC Slovan Bratislava – Lokomotiv Jaroslavľ 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Góly: 39. Loktionov (D. Apaľkov), 39. Sannikov (Rafikov), 51. D. Apaľkov (S. Kronwall, Kutuzov)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ansons (Lot.), Gusev – Berseňov, Judin (všetci Rus.), 8587 divákov

Zostavy:
Slovan: Čiliak – É. Gélinas, Sersen, Grman, Meszároš, Bačík, Švarný, A. Jánošík – Řepík, Taffe, Červený – Liška, M. Sukeľ, Lunter – Lamper, Bailey, Rau – Jeglič, Chipchura, T. Hrnka
Jaroslavľ: Salák – Afanasiev, Nakládal, Rafikov, N. Čerepanov, S. Kronwall, Kutuzov, Osipov – Kozun, Loktionov, D. Apaľkov – Ilienko, Sannikov, J. Averin – Kartajev, Kraskovskij, Jurtajkin – N. Kovalenko, Ivanov, Kajumov – Denisenko

I. tretina

Prvá tretina priniesla vyrovnanú hru s nízkym počtom šancí na oboch stranách. Brankári Čiliak a Salák nemali veľa práce a so strelami, ktoré na nich mierili, si bez väčších problémov poradili. V závere úvodnej časti a v úvode druhej hral Slovan presilovku, ale súperovho gólmana neohrozil. Vzápätí mali početnú výhodu aj hostia, no skóre sa nemenilo.

II. tretina

V 27. min Čiliak vynikajúcim zákrokom zlikvidoval brejk hostí po ľavej strane. Nasledovala séria vylúčení po viacerých šarvátkach bez zmeny stavu. Prišla však 39. minúta a šok pred domácich priaznivcov. Hostia dvakrát v rozpätí dvadsiatich sekúnd udreli. Najprv Loktionov využil prihrávku D. Apaľkova spoza bránky a po ňom prestrelil Sannikov z ostrého uhla Čiliaka.

III. tretina

Od 47. min hral Slovan presilovku, ale do šancí sa dostávali hostia. Už v rovnovážnom stave sa puk dostal k D. Apaľkovovi do ľavého kruhu a jeho presné zakončenie znamenalo tretí gól a pohodlné vedenie Lokomotivu 3:0. Do konca duelu si už hostia ustrážili náskok a získali dva body.

Hlasy

zdroj: SITA

Vladimír Országh (tréner Slovana): „Hrali sme proti kvalitnému súperovi, ale aj moji chlapci podali dobrý výkon. Bolo to o tom, kto využije chyby. My sme spravili malé chyby a súper ich potrestal. Smerom do obrany sme hrali naozaj dobre, chalani bojovali až do konca.“

Dmitrij Kvartaľnov (tréner Lokomotivu): „Teší nás triumf, je to zásluha trpezlivej hry a dobrého výkonu v defenzíve. Mám radosť z troch bodov.“

Michal Sersen (obranca Slovana): „Musíme uznať, že Lokomotiv je kvalitný súper a ťažko sme sa dostávali do šancí. Nemali sme takmer žiadnu, do únikov nás nepúšťali, v tomto sú veľmi vyspelí. Oni mali takisto málo šancí, no narozdiel od nás ich využili. V tretej tretine si to už pekne postrážili. My sme veľmi chceli, ale súper hral dobre v predbránkovom priestore.“

Ivan Švarný (obranca Slovana): „Nedá sa povedať, že nás zlomili dva zlepené góly v závere druhej tretiny. Mali sme to veľmi dobre rozohrané. Bola tam rýchlosť, tvrdosť aj emócie. Teda všetko, čo k hokeju patrí. Nepodarilo sa nám dať ani jeden gól a bez toho sa nedá zvíťaziť. Tam je problém. Atmosféra bola výborná a diváci nám aj po prehre zatlieskali. Je len na nás, ako sa im odvďačíme v ďalšom súboji.“

Viac k témam: HC Slovan Bratislava, KHL Kontinentálna hokejová liga, Lokomotiv Jaroslavľ
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktualizované: HC Slovan Bratislava po chybách nezískal ani bod v zápase KHL proti Lokomotivu Jaroslavľ © SITA Všetky práva vyhradené.