Aj proti Rusom v bránke Hudáček, tréner Cíger zrejme nezmení ani zloženie útokov a obranné dvojice

KOLÍN NAD RÝNOM 12. mája (WebNoviny.sk) – Bez zmien v zostave v porovnaní so stredajším duelom proti Nemecku (2:3 po sam. nájazdoch) nastúpi slovenská hokejová reprezentácia na sobotňajší zápas na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku proti výberu Ruska. Chytať by mal Július Hudáček.

Žiadne zmeny v útokoch

Hlavný kouč tímu SR Zdeno Cíger sa nechystá robiť zmeny v zložení útokov, definitíva však padne až v sobotu. Zápas Rusko – Slovensko je v kolínskej Lanxess Arene naplánovaný na 16.15 h.

Odporúčame:
Aktualizované: Dávid Skokan na MS v hokeji 2017 predčasne skončil, má problémy s pravou rukou

V ofenzíve spolu zostali Michel Miklík, Marcel Haščák s Máriom Bližňákom, kapitán Vladimír Dravecký nastúpi s Liborom Hudáčkom a Pavlom Skalickým, Sparťania Lukáš Cingeľ a Andrej Kudrna s Tomášom Hrnkom, Tomášovia Zigo a Matoušek s Andrejom Šťastným.

V defenzíve budú hrať Michalovia Čajkovský a Sersen, Peter Čerešňák s Aadamom Jánošíkom, Martin Gernát s Jurajom Mikuš a Peter Trška s Eduardom Šedivý.

Spoločné fotenie

Na piatkovom predpoludňajšom tréningu tímu SR boli všetci hokejisti vrátane uzdraveného Jakuba Suju, ktorý ostatné dni strávil v karanténe.

Odporúčame:
Video: Slovenskí hokejisti si užili deň voľna, Čerešnák sa tešil na kolena a Laco na kačicu

Výprava SR v úvode tréningu absolvovala spoločné fotenie a po pár minútach zamieril do šatne útočník Dávid Skokan, pre ktorého sa šampionát predčasne skončil. Má totiž problémy s pravou rukou a pri zaťažení cítil bolesť.

Slováci zatiaľ nazbierali na šampionáte štyri body a v tabuľke A-skupiny im patrí šieste miesto.

Predpokladaná zostava tímu SR na duel proti Rusku:

J. Hudáček – P. Čerešňák, A. Jánošík, Čajkovský, Sersen, J. Mikuš, Gernát, P. Trška, Šedivý – Miklík, Bližňák, Marcel Haščák – Dravecký, L. Hudáček, Skalický – Kudrna, Cingeľ, Hrnka – A. Šťastný, Zigo, Matoušek

Viac k témam: hokej, Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji 2017, slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Aj proti Rusom v bránke Hudáček, tréner Cíger zrejme nezmení ani zloženie útokov a obranné dvojice © SITA Všetky práva vyhradené.

12. mája 2017

Odporúčané články