Adam Žampa sa nezmestil do bránky, vypadol v 1. kole slalomu

Žampa v tejto sezóne Svetového pohára v slalome bodoval zatiaľ iba pred Vianocami v talianskej Madonne, kde skončil pätnásty.SANTA CATERINA 6. januára (WebNoviny.sk) – Trojkráľový slalom Svetového pohára mužov v alpskom lyžovaní v talianskej Santa Caterine nedopadol dobre pre Adama Žampu. Slovenský reprezentant vydržal na trati prvého kola iba niekoľko sekúnd, potom sa nezmestil do piatej bránky.

Adam Žampa v tejto sezóne SP v slalome bodoval zatiaľ iba pred Vianocami v talianskej Madonne, kde skončil pätnásty. Druhý slovenský pretekár v Santa Caterine Matej Falat sa s vysokým číslom 74 prepracoval na 40. priečku, ale nepostúpil do 2. kola.

Lídrom klasifikácie po 1. kole je Rus Alexander Chorošilov, ktorý má náskok 7 stotín sekundy pred vedúcim mužom hodnotenia slalomu v SP Nórom Henrikom Kristoffersenom. Tretia priečka patrí rakúskemu favoritovi Marcelovi Hirscherovi s desaťstotinovým odstupom. Druhé kolo s tridsiatkou najlepších bude mať začiatok o 13.00 h.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní – Santa Caterina (Tal.) – výsledky – priebežne:

Slalom mužov – po 1. kole: 1. Alexander Chorošilov (Rus.) 58,33 s, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) +0,07, 3. Marcel Hirscher (Rak.) +0,10, 4. Alexis Pinturault (Fr.) +0,46, 5. Daniel Yule (Švaj.) +0,61, 6. Felix Neureuther (Nem.) +0,65,…40. Matej Falat +3,48, … Adam Žampa (obaja SR) nedokončil 1. kolo

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. januára 2016

Odporúčané články